« Previous | Next »
Linkujmy! Hipertextu nigdy nie jest za dużo!
Published on 04/04/08
by Kuba Filipowski
Najpoczytniejszych blogerów na świecie łączy przynajmniej jedno – linkują. Linkowanie to poza tym wszystkim o czym napisał Marcin Jagodziński w manifeście hipertextowym jest też przezentacją własnej, internetowej erudycji. Dużo linkuje bo dużo czytam i trochę wiem – to można przeczytać między podlinkowanymi wierszami.
Linkujmy to akcja na rzecz lepszej sieci. Lepszej bo sympatyczniejszej (szacun dla autora na którego się powołujemy), bo mądrzejszej (to linki rozszerzają i zawężają konteksty, konteksty to wiedza), i w ońcu lepszej bo bardziej obrabialnej maszynowo (internet to sieć nie tylko ludzi ale też robotów).
Jeśli popierasz akcję to wklej taki obrazek na bloga:

Co dalej?
Proszę skometuj ten tekst - jestem ciekawy co o nim myślisz. Możesz też podlinkować swój wpis używając trackbacku: Linkujmy! Hipertextu nigdy nie jest za dużo!.

Komentarze dotyczące wpisu "Linkujmy! Hipertextu nigdy nie jest za dużo!"
komentarze (11)
Chris Trynkiewicz
04/04/08
Znaczy jaki to ma przynieść efekt? Dzięki temu ktoś zacznie linkować, kto nie linkował?
Kuba Filipowski
04/04/08
w skrócie – dokładnie tak
Paweł Rabinek
04/04/08
Heh, ale do wpisu na blogu netto linka nie dałeś ;)
nbw
04/04/08
W poszukiwaniu memów… ;)
nrm
04/04/08
wpisujcie miasta? ale po co? (nie linkowanie, po co ta lista?)
Kuba Filipowski
04/04/08
by wyrazić poparcie? czemu nie mialoby byc listy?
eskey
04/04/08
Nie wiem czy tytuł jest celowym zabiegiem czy też ja opacznie rozumiem “hipertekstowość”, ale jak na mój gust do akcji bardziej pasuje tytuł z “… nigdy za dużo” ;)
A czy akcja promocji linkowania będzie też związana z namawianiem do wysyłania trackbacków, czy też to już inne zagadnienie?
janu
05/04/08
@eskey: Zasadniczą cechą hipertekstu jest to, że zawiera odnośniki do innych źródeł. Odnośniki “aktywne”, czyli dające możliwość natychmiastowego przeniesienia do źródła – stąd moim zdaniem użycie właśnie słowa hipertekst w tytule jest jak najbardziej zasadne.
Blog Adama
05/04/08
Linkujmy! Polska blogosfera żyje….
Akcja rozpoczęta przez Marcina, Kubę i Bartka o której wszystko mówi jej manifest.
blog jest integralną częścią sieci WWW, składającej się z dokumentów połączonych odnośnikami, sieci, którą warto współtworzyć
odnośniki w treści…
eskey
07/04/08
@janu
Rozumiem użycie w tytule słowa “hipertekst” ;)
Chodziło mi o to, że tytuł brzmiał “…hipertextu nigdy ZA MAŁO” co trochę kłóciło się z ideą zachęcania do linkowania.
Tytuł już został zmieniony a ślad po starym został tylko w linku do niego ;)
iZbieractwo.pl
07/04/08
3 pytania do 3 ojców założycieli…
W ostatni piątek Marcin Jagodziński, Kuba Filipowski i Bartek Raciborski rozpoczęli akcję Linkujmy! Ogłosili manifest, zrobili prosty przycisk do wklejenia na bloga oraz dali miejsce na poparcie akcji – wpisanie się na listę. Jedną z bolączek …
Zostaw komentarz